AKAN – HAND MADE FURNITURE
PRODUCENT MEBLI WYJĄTKOWYCH

AKAN – HAND MADE FURNITURE
PRODUCENT MEBLI WYJĄTKOWYCH

Kuchnia jest miejscem dobrych smaków i dobrych emocji. Sferą rodzinnych spotkań, pełną ciepła oraz wspomnień. Kuchnia nazywana jest sercem domu. Możesz sprawić, by jej przestrzeń była wyjątkowa. Witaj w świecie ekskluzywnych mebli Akan – gdzie profesjonalizm łączy się z wysublimowaną kreacją, a pasja jest siłą napędową w procesie tworzenia.


Akan to firma z tradycjami. Od 1989 roku nieprzerwanie spełniamy marzenia o pięknych wnętrzach, stylowych kuchniach i ekskluzywnych bibliotekach. Każda realizacja jest dla nas wyzwaniem, a każdy projekt traktujemy indywidualnie. Bazując na wieloletnim doświadczeniu jesteśmy w stanie stworzyć wnętrze ponadczasowe i wyjątkowe, z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technicznych. Stworzyć Twoją stylową kuchnię z duszą.


Miłośnikom bogatych zdobień oraz aranżacyjnego przepychu polecamy meble inspirowane elegancją wiktoriańskiej Anglii. Linia Royal to ukłon w stronę nieśmiertelnej klasyki. Bogate zdobienia oraz imponujące wykończenia tworzą wiktoriańskie kuchnie, skrojone na miarę nawet najbardziej wysublimowanych oczekiwań. Opozycyjnie, dla ceniących minimalizm, przygotowaliśmy linię Classic. Klasyczne kuchnie angielskie, oferujące oszczędność formy w połączeniu z dyskretnym urokiem litego drewna podkreślają szczególny charakter wnętrza. Dominująca biel natomiast sprawia, że wnętrze nabiera przestrzeni. Trzecia z linii, country, inspirowana jest Prowansją. To propozycja dla tych, którym marzy się sielska atmosfera wiejskich dworków. Francuska idylla ze szczyptą folkloru daje niesamowity efekt aranżacyjny. Meble w stylu country charakteryzują się ręcznie malowanymi elementami sztuki ludowej, które są nieszablonowym zwieńczeniem realizacji z tej linii. Całość to styl i elegancja, z zachowaniem tradycyjnego ciepła oraz urokliwego klimatu wiejskich posiadłości, pachnących kwitnącą lawendą.


Design to nie wszystko. Uważamy, że przepisem na sukces jest jakość. Stąd też ekskluzywne meble kuchenne oraz stylowe biblioteki wykonywane są z najwyższej klasy litego drewna, od gatunków tradycyjnych, aż po egzotyczne. W procesie produkcji używamy najlepszych włoskich oraz angielskich farb. Jakość surowca uzupełniamy precyzja wykonania. To kunszt naszych projektantów oraz rzemieślników sprawia, że ręcznie wykonywane kompozycje cechują się misterną techniką oraz finezją. Szczególną troską otaczamy detale. Te rzeźbiarskie perełki sprawiają, że meble Akan stają się ekskluzywnym elementem życia codziennego.


Wierzymy, że pasja jest zaraźliwa. Stąd też Klienci firmy Akan mają możliwość uczestniczenia w procesie produkcji, śledząc krok po kroku etapy powstawania kuchennych dzieł sztuki użytkowej. Pamiętamy, że każda realizacja wymaga nieustannej opieki – od poznania oczekiwań, poprzez wykonanie projektu, aż po produkcję i montaż gotowych mebli. Uznanie najbardziej wymagających Kontrahentów z kraju i zza granicy, w tym rodowitych mieszkańców Wielkiej Brytanii, Skandynawii, Francji, Niemiec i Szwajcarii, jest dla nas największą rekomendacją.


Dla firmy Akan urządzanie wnętrz jest sztuką. Sztuką kompozycji harmonii, piękna i ponadczasowego stylu. Z naszymi meblami, w Twojej kuchni unosić się będzie nie tylko obietnica wspaniałego smaku, ale również delikatny powiew aranżacyjnego luksusu.

33 LATA DOŚWIADCZENIA

Od 1989 roku mamy przyjemność tworzyć dla Państwa niepowtarzalne meble.
Inspiracje w projektowaniu czerpiemy z klasycznych wnętrz wiktoriańskiej Anglii, jak również z klimatów wiejskich posiadłości. Różnorodne w formie, wykonywane z litego drewna ogólnie znanych gatunków (dąb, buk, jesion, sosna, klon) czy też z gatunków egzotycznych, tchną angielskim dostojeństwem lub ciepłym klimatem wiejskich dworków.
Z drugiej strony nie obcy jest nam także skandynawski minimalizm.

DORADZTWO, PROJEKT, WYKONANIE

O to, aby Państwa kuchnia odzwierciedlała indywidualny i ponadczasowy charakter, zadbają współpracujący z nami architekci wnętrz, a wysoko wykwalifikowana kadra rzemieślników zrealizuje nawet najbardziej skomplikowany projekt. W sposób umiejętny łączymy tradycję z nowoczesną technologią. Bogate wyposażenie wnętrz w systemy czołowych europejskich producentów sprawia, że wykonane przez nas meble są nie tylko piękne ale również funkcjonalne.

 

Mamy pewność, iż w zamian za okazane nam zaufanie stworzone przez nas meble sprostają Państwa najśmielszym oczekiwaniom.

Detale naszych mebli wykonywane są ręcznie przez artystę rzeźbiarza. W jego rekach powstają prawdziwe perełki rzeźbiarstwa.


W trosce o niepowtarzalny wygląd, wykorzystujemy tradycyjne metody wykończenia mebli.

Meble w stylu country zdobione są ręcznie malowanymi motywami florystycznymi, elementami sztuki ludowej. Misterne malowidła dodają meblom swoistego blasku.

 

MAPA REALIZACJI

Tworzymy meble dla Klientów z całej Europy. Nasze meble zdobią wnętrza domów w Szwajcarii, Rosji, Ukrainie, Norwegii, Szwecji, Danii, Czechach, Słowacji, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii oraz oczywiście w Polsce.

 

GALERIA REALIZACJI

A teraz zobacz jak wyglądają meble wykonane przez nas.

Scroll to Top