jak zmierzyć kuchnię

Jak zmierzyć kuchnię pod projekt?

Chcesz mieć własną kuchnię na wymiar, ale nie wiesz jak się do tego przygotować? Dokonanie pomiaru nie jest takie straszne! W tym artykule objaśnimy, jak w prostych krokach zabrać się za wymierzenie pomieszczenia. Odpowiedź na pytanie jak zmierzyć kuchnię nie wiąże się z niczym skomplikowanym. Zostań specjalistą w tej dziedzinie już teraz.

jak zmierzyć kuchnię

Jak zmierzyć kuchnię pod projekt, czyli meble na wymiar w Twoim wnętrzu

Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć zmierzyć swoją kuchnię. Może planujesz pełną  przebudowę kuchni i trzeba wiedzieć, jakie urządzenia można zmieścić i gdzie. A może malujesz ściany i chcesz mieć pojęcie o długości pokoju, wysokości sufitu i ogólnej powierzchni, dzięki czemu można przyjąć budżet i zakupić potrzebne materiały. Taki pomiar jest szczególnie ważny, kiedy myślisz o kuchni na wymiar. Kuchnie AKAN są tworzone z ekspercką dokładnością. Przychodzimy z pomocą jak dokonać takiego pomiaru, aby twoja klasyczna kuchnia premium przyniosła Ci masę radości. Niezależnie od przyczyny, oto elementarz, jak zmierzyć kuchnię i wszystko, czego będziesz potrzebować, aby wykonać to zadanie dobrze w celu zamówienia mebli pod indywidualny projekt.

Zanim przejdziesz do samego mierzenia kuchni warto pomyśleć o następujących przygotowaniach:

Przed rozpoczęciem pracy:
1) Odłóż na bok wszelkie niezbędne przedmioty kuchenne takie jak:

 • kuchenka mikrofalowa,
 • kawa, ekspres do kawy, filtry,
 • miarki i łyżki,
 • przybory do grillowania,
 • sól, pieprz i różne zioła lub przyprawy, które mogą być potrzebne,
 • sztućce i przybory do serwowania,
 • talerze i kubki,
 • otwieracz do puszek,
 • deska do krojenia z wszelkimi nożami kuchennymi, których możesz potrzebować
pomiar kuchni

 2) Przygotuj przestrzeń, w której możesz przygotować podstawowe posiłki gdy twoja kuchnia klasyczna będzie wymiarowana.

3) Spakuj resztę przedmiotów kuchennych, oznaczając każde pudełko jego zawartością, aby łatwiej było je znaleźć i uzyskać do nich dostęp.

Co będzie potrzebne?

NARZĘDZIA:

 • taśma miernicza,
 • linijka

MATERIAŁY POMOCNICZE:

 •  papier graficzny,
 •  ołówek

Jak zmierzyć kuchnię:

 1. Na wydrukowanej siatce rysujemy linię reprezentującą każdą ścianę kuchni i oznaczamy każdą ścianę. Policz także liczbę drzwi i okien w pomieszczeniu.
 2. Zmierz długość każdej ściany. Zmierz szerokość okien i drzwi oraz wysokość każdego okna, łącznie z ramą. Naszkicuj każde okno i drzwi na ścianie, którą zajmują, i napisz ich wymiary.
 3. Zmierz odległość ściany po lewej stronie zlewu od narożnika do środka zlewu. Naszkicuj na siatce położenie zlewu i napisz na szkicu jego wymiary.
 4. Zmierz od ściany na lewo od zmywarki do naczyń. Naszkicuj na siatce położenie zmywarki i napisz pomiar od lewej ściany.
 5. Zmierz od początku ściany na lewo od lodówki. Naszkicuj na siatce położenie lodówki. Wpisz pomiar na swoim szkicu.
 6. Zmierz od początku ściany na lewo od kuchenki lub płyty grzewczej. Naszkicuj na siatce lokalizację zasięgu. Wprowadź pomiar na swoim szkicu.
 7. Jeśli kuchnia country ma narożniki, będziesz mógł wybrać typ szafki narożnej dla swojej kuchni.

Dzięki precyzyjnemu pomiarowi kuchni przygotowanie projektu pod indywidualne zamówienie, umożliwi zaplanowanie kuchni w taki sposób, aby spełniała wszystkie Twoje oczekiwania.

Kiedy dokonasz pomiaru możesz już przystąpić do etapu kontaktu z producentem, najlepiej wybrać takiego, który posiada własne biuro projektowe – właśnie tak jak firma AKAN, która stworzy dla Ciebie meble pod indywidualne zamówienie.

Scroll to Top